Männi- ja kuusekooremultš

Multš on männi- või kuusekoortest valmistatud keskonasäästlik natunaalne toode, mida kasutatakse peenarde, puude ümbruse, istutusalade hooldusvabaks muutmisel, teede, radade ning mänguväljakute katmiseks. Multš täidab nii dekoratiivset kui ka praktilist funktsiooni ja tagab taimedele soodsad kasvutingimused ning aitab vältida umbrohu kasvamist. Lisaks näevad multšiga kaetudalad välja korrektsed.
8-10 cm paksune kiht pakub ideaalset kaitset umbrohu eest.
Talve saabudes või peale rooside muldamist katta roosid veel täiendavalt multšiga. Kaitseb külma eest.
Meie tooted on valmistatud eestimaisest männi või kuuse puukoorest (100% orgaaniline) ja kõrge kvaliteediga!

Multšimine ei ole mitte üksnes tõhus umbrohu tõrjumise ja taimede loodusliku väetamise viis, vaid ka maa harimise ja kompostimise aeglasem moodu­s. 

Vana multši uuendamiseks/vahetamiseks tuleks ära oodata aeg, kui maa pealmine kiht on juba sulanud. Liiga varakevadine multšimine võib taimedele kahjulikult mõjuda, kuna virguvad pungad ei saa külmunud pinnasest vett kätte. Peenrad, mis on juba varasemalt multšitud hoiavad taimi kevade öökülmade eest kaitstuna, võimaldades neil arenema hakata sobivate temperatuuride saabumisel.

Kõdunenud/lagunenud multš rikastab mulda tekkiva huumusega. Kõrgem huumuse sisaldus parandab mullas elutsevate organismide aktiivsust ja läbi selle saab muld paremini õhutatud ja taime juurekava saab paremini välja areneda.

UUS TOODE – KUUSEKOOREMULTŠ! 
Kuusekooremultš on alternatiiv männikoorele, vahest natuke peenema struktuuriga ning värvilt rohekam, kuid värvus seistes muutub samuti pruunikaks. Kuusekoort võib kasutada multšina samamoodi kui männikoort, sellel on täpselt samasugused omadused nagu männikoorel, aga kuna on peenema koostisega, siis komposteerub kiiremini kui männikoor ning peenar vajab kiiremini multšimist.

Kuusekoor saadaval  pakituna 1 m3 Big-Bagis.

Hinnad  http://bioplus.ee/muuk